2014. december 1., hétfő

Popcorn Time

Virkade popcorn. Med mönster.

Egy éve nem nézünk TV-t! Na jó, ez ebben a formában nem igaz. Mióta megszületett a kislányunk és kíváncsi kicsi szemeit a villogó fény forrásának irányába fordította, azóta nem kapcsoltuk be a készüléket. 
Először csak az epilepszia miatt aggódtam, aztán elém került Gerald Hüther német agykutató és neurobiológus professzor véleménye, miszerint: "Az agyunkban lévő legfontosabb neuronális áramkörök kialakításához elsősorban arra van szükségük a gyerekeknek, hogy megtapasztalják saját testüket. És ezt nem a képernyő előtt ülve szerzik meg, függetlenül attól, hogy mi megy a tévében. Nem feltétlenül kell hegyet mászniuk. Az egyik legcsodálatosabb testtanulási gyakorlat az éneklés.  Ráadásul az éneklés esetében egy nagyon komplex kreatív teljesítményről van szó. Ezen kívül a gyerekek valami csodálatos dolgot is megtapasztalnak, azt hogy nem tudunk félni, ha énekelünk."
Ezzel szemben a televízió vagy a számítógép előtt ülve azt tanulják meg, hogy a dolgokat a mögöttük rejlő értelem megragadása nélkül kell elfogadniuk, mert ő maguk nincsenek valós hatással az előttük zajló történésekre. Nos, ezért kapcsoltuk ki a televíziót. 
Mindezek ellenére a számítógép és az internet így is a mindennapjaink részét képezi. Úgy érzem szükségem van felnőtt időre a gyerekdalok éneklése és furulyázása mellett. Hiányoznak a sorozatok, mint például a Trónok harca, és szívesen megnéznék már egy jó filmet is a moziban, mint a Star Wars. Erről eszembe jut a pattogatott kukorica illat, és a főcímzene izgalma. Amíg ez a mi kis családunk életében is valósággá válik, addig mutatok egy jó kis popcorn mintát. Használja mindenki ízlése szerint sózva vagy karácsonyfára fűzve. :)

Rövidítések:
lsz:láncszem
ksz:kúszószem
rp:rövid pálca
fp:félpálca
 
Sor1: 5 rp csúszógyűrűbe (=5)
Sor2: 2 rp (szaporítás) minden szembe (=10)
Sor3: (2 rp, 1 rp) x5 (=15)
Sor4: 1 rp minden szembe (=15)
Sor5: (1 fogyasztás, 1rp)x5 (=10)
Sor6: fogyasztás x5 (=5)
Sor7: elkészítjük a "szirmokat", (ksz, 3 fp, ksz) ezt ismételjük tetszőlegesen háromszor vagy négyszer
Tömjük ki és húzzuk össze a lyukat.
Dolgozzuk el a szálat.

Készítsünk fehér, vaj, és krém színű darabokat is, hogy természetesebb legyen az összhatás.
Legyen Zöld a Pamuk!